Czy mam szansę na zwrot kosztów wkładki?

Dzień dobry, lekarz założył mi źle wkładkę kyleena i musiał ją usunąć. Wkładka kosztowała 500 zł. Czy mam szanse ma zwrot kosztów wkładki? Kto ponosi odpowiedzialność gdy nsdtąpivtaka sytuacja???

Szanowna Pani, należy ustalić z jakiego powodu wkładka została źle założona, ma Pani prawo domagać się zadośćuczynienia. Pozdrawiam