Czy mam wrócić do moich leków?

Dzien dobry mam poważny problem, otóż choruje na depresję/nerwice lecze się od 2 lat, codziennie brałam 2razy sertagen i jeden doxepin, wyjechałam do innego miasta i do swojego lekarza psychiatry chodziłam tylko po receptę, ostatnie miesiące czułam się znacznie lepiej, przez 3 miesiące bez konsultacji lekarza zmniejszyłam dawki, a ostatnie dwa tygodnie przestałam brać kompletnie swoje leki, wróciłam do domu na kilka dni i poczułam się gorzej okropne zmęczenie którego nie da się niczym opanować z doświadczenia wiem że tak mi się robi gdy nie biorę już dłuższy czas leków, wzięłam więc jeden sertagen, po około 4 h zaczęły się ogromne wymioty, jednak wieczorem czułam się lepiej, wczoraj znów zaczęłam się czuć źle więc wzięłam jeden sertagen i położyłam się spać na kilka godzin gdy się obudziłam byłam w strasznym stanie odreaonienia nie mogłam oddychać ogólnie bardzo silny atak paniki pojechałam na pogotowie dostałam domiesniowo hydroksyzyne spałam później prawie dobę, dziś znów się źle czuje i już sama nie wiem co mam zrobić czy brać leki czy nie, wizytę u psychiatry mam za dwa tygodnie i nie wiem co zrobić przez ten czas ze sobą czuje się tragicznie a muszę wrócić do pracy i w miarę normalnie funkcjonować wiem że źle zrobiłam odstawiajac leki ale wszystko wskazywało na to że było już lepiej pomocy

Witam Panią,
Zespołu lękowo-depresyjnego nie można wyleczyć
samymi środkami farmakologicznymi.
Przyczyną depresji , podobnie jak i zaburzeń lękowych,
są zarówno czynniki biologiczne, jak też, a właściwie
przede wszystkim, czynniki psychologiczne oraz środowiskowe.
Zatem trudno je wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.
Jeżeli dolegliwości są wyjątkowo uciążliwe i utrudniają
normalne funkcjonowanie, można stosować leki,
np. antydepresanty.
Jednak leczenie farmakologiczne jest leczeniem
objawowym – środki farmakologiczne nie leczą depresji
ani nerwicy lękowej
i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Jednak zarówno depresja jak i zaburzenia lękowe są w pełni
uleczalne na drodze odpowiednio dopasowanej terapii.
Żeby wyleczyć depresję i zaburzenia lękowe, trzeba poznać
dokładnie naturę Pani problemu, dotrzeć do jego źródła
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do wprowadzenia odpowiednio
dopasowanej psychoterapii w proces leczenia.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowo – depresyjnych
oraz ich uciążliwymi konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl