Czy martwić się naszym stosunkiem?

Witam, 3 dni temu z dziewczyną współżyliśmy, ona miała dni niepłodne, używaliśmy prezerwatywy durex extra safe, która nie została uszkodzona(była sprawdzana podczas) i żelu intymnego, wytrysk był na brzuchu ale poczuła, że trochę nasienia spłynęło na pochwę, nie wiadomo czy do środka. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę i czy jest się czym martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w podanym przez Pana przypadku ryzyko zajścia partnerki w ciąże jest praktycznie minimalna. Aby doszło do zapłodnienia, męski plemnik musi się połączyć z żeńską komórką jajową.

Używanie prezerwatywy jest jednym z bardziej skutecznych sposobów antykoncepcji, więc jeżeli nie została uszkodzona podczas stosunku, to prawdopodobnie do zapłodnienia nie doszło. W przypadku wytrysku nie w ciele partnerki również nie wskazywałoby to na możliwość zajścia w ciąże, ponieważ szansa na to, że w podanym przypadku sperma jednak dostała się do organizmu kobiety, jest bardzo mała. Również fakt występowania dni niepłodnych u Pana dziewczyny może w zupełności rozwiać wszelkie wątpliwości na temat nieplanowanej ciąży.

W tym, jak i innych przypadkach zastanowienia czy doszło do zapłodnienia, zalecamy wykonywanie testów ciążowych, które powinno się przeprowadzać co najmniej 10 dni po stosunku.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami na temat sposobów antykoncepcji:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedzie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.