Czy mimo tych skutków ubocznych należy przyjmować ten lek?

Witam. Od dwóch tygodni przyjmuje lek Latuda 37mg. Przez pierwszy tydzień przyjmowania leku, nie było żadnego problemu. Później zaczęły się częste skurcze oraz sztywność mięśni. Po rozmowie z lekarzem prowadzącym, powiedział, że organizm musi do tego przywyknąć. Na ulotce piszę, iż są to skutki uboczne. Nie mam pojęcia, co robić w takiej sytuacji. Przyjmować nadal lek, jak zalecił lekarz, czy odstawić?
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli doświadcza Pani nieprzyjemnych skutków ubocznych po rozpoczęciu przyjmowania jakiegokolwiek leku, zawsze należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Odpowiedni specjalista najlepiej oceni sytuację i dostosuje leczenie.

W Pani przypadku, gdy występują problemy z mięśniami, może faktycznie czas pozwoli na przywyknięcie organizmu do stosowanych substancji. Jeśli jednak problem będzie się pogłębiał i zaczną występować dodatkowe objawy, takie jak: wysypka, gorączka, obrzęk ciała, czy spadek ciśnienia krwi, zalecamy natychmiastowe odstawienie leku i skonsultowanie się ze specjalistą.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/neuroleptyki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.