Zapytaj lekarza

1 , 0 0 9 , 5 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mocne odczuwanie bicia serca i tętna ma podłoże nerwicowe?

Witam, Chciałam się dowiedzieć, czy bardzo mocne odczuwanie bicia serca i tętna ma podłoże tylko i wyłacznie nerwicowe, czy może też wynikać z innych "fizycznych" schorzeń? Bardzo czesto jestem w sytuacji, gdzie moje tętno/bicie serca nie przyspiesza ale bardzo mocno na całym ciele je odczuwam, do tego stopnia, że czuję wręcz jak moje ciało drga. Nie mam żadnych problemów z sercem ani ciśnieniem dlatego zastanawia mnie, czy to na 100% nerwica, czy możliwe, że coś innego? Pozdrawiam
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Witam,
nie zaszkodzi wykonanie dodatkowych badań/tarczyca/.Jeżeli jednak chciałaby Pani wspomóc się w swoim niepokoju psychoterapią,zachęcam,bowiem organizm reaguje dolegliwościami na skutek problemów tkwiących wewnątrz.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
umów wizytę 0

Witam Panią,
opisane dolegliwości mogą odpowiadać objawom somatyzacyjnym lęku. Jeśli konsultacje kardiologiczne nie wykazała nic istotnego, warto żeby zgłosiła się Pani na konsultację do psychiatry. Psychiatra zdiagnozuje problem i dobierze odpowiedni sposób postępowania. Zachęcam także do rozpoczęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

umów wizytę 0

Witam Panią,
opisane dolegliwości mogą odpowiadać objawom somatyzacyjnym lęku. Jeśli konsultacja kardiologiczna nie wykazała nic istotnego, warto zgłosić się do lekarza psychiatry, aby zdiagnozował problem i rozpocząć psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus

umów wizytę 0

Takie objawy mogą mieć zarówno podłoże somatyczne, jak i psychologiczne. Proszę przyuważyć w jakich sytuacjach odczuwa Pani zwiększone bicie serca i tętno - czy zdarzyło się coś, co mogło wywołać taki stan rzeczy (dodatkowy stres? natłok zdarzeń/obowiązków? napicie się kawy? zmęczenie? nieoczekiwana radość?). Po takiej samoobserwacji polecam zgłosić się do lekarza POZ, który skieruje Panią na konkretne specjalistyczne badania w celu wyeliminowania somatycznego źródła problemu. Wtedy proszę zgłosić się do psychologa i podjąć z nim współpracę w celu wyeliminowania trudności. Powodzenia.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety