Osłabienie i ucisk w skroniach

witam od paru lat mam dolegliwości osłabienie, ucisk w skroniach drżenie rąk ścisk w brzuchu parę lat temu udałem się do neurologa przebadał mnie pod względem sm nic nie stwierdził dostałem lek na nerwice dolegliwości zmalały, ale co jakiś czas znów jestem osłabiony nie mogę się uporać z tym problemem. w ostatnim czasie bardziej jestem osłabiony wydaje mi się że zemdleje mam mrowienie w ustach proszę o pomoc jak się uporać z tym problemem , wyniki robiłem w lutym wszystko w normie, tsh 3,90

Witam Pana,

Opisane dolegliwości mogą odpowiadać objawom somatyzacyjnym lęku lub objawom somatoformicznym (kiedy dolegliwości psychiczne naśladują różne choroby somatyczne). Jeśli konsultacje neurologiczne i endokrynologiczne nic istotnego nie wykazały, warto żeby zgłosił się Pan na konsultację do psychiatry. Psychiatra zdiagnozuje problem i dobierze odpowiedni sposób postępowania- farmakoterapię lub psychoterapię.

Pozdrawiam!

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam Pana,
opisane przez Pana objawy mogą być objawami wynikającymi z zaburzeń lękowych. Jeżeli inne przyczyny, medyczne zostały wyeliminowane, warto rozpocząć psychoterapię. Ważne jest także, aby udał się Pan do lekarza psychiatry, aby skonsultować obecne leczenie.
Pozdrawiam serdecznie
Monika Prus