Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

beta-blokery i lek Prestarium nie powinny powodować częstszego oddawania moczu, chyba że leczenie nadciśnienia skojarzone zostanie dodatkowo z leczeniem za pomocą diuretyków, czyli leków moczopędnych. Oczywiście nie sposób tego wykluczyć, ale można wiązać zwiększone parcie na mocz z samym nadciśnieniem, które często powoduje takie dolegliwością zwłaszcza nocą.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie-objawy-przyczyny-leczenie.

Natomiast, jeżeli zaobserwowała Pani większe parcie na mocz i dolegliwość ta pojawiła się po wprowadzeniu leczenia wspomnianymi farmaceutykami, wówczas warto o tym poinformować lekarza, który prowadzi leczenie nadciśnienia u Pani.

Warto wykonać badanie moczu oraz być może morfologię krwi z oznaczeniem poziomu OB i CRP, a także ocenić czynności nerek. W tej sytuacji kluczowe wydaje się odnalezienie przyczyny wzmożonego parcia na pęcherz – często dolegliwość ta towarzyszy takim chorobom ogólnoustrojowym, jak cukrzyca, ale także oczywiście chorobom układu moczowego (zapalenie pęcherza moczowego lub choroby zapalne nerek).

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-drog-moczowych-podstawowe-informacje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty