Czy mogą to być potówki?

Dzien dobry, dwa tygodnie temu pojawiła mi sie na zebrach lekko swędząca wysypka. Sklada się z okolo 25 krostek, z których nic nie wycieka. Niektóre maja krwiste czubki (podejrzewam podrapanie w nocy). Skóra wokół jest czerwona, lekki opuchnieta jak orzy zadrapaniu. Wysypka pojawila sie w dość upalny dzień. Czy mogą to byc potówki? Czy utrzymywałyby się aż tyle czasu? Zaznaczam, że jestem szczupła i nie mam problemu z potliwoscią. Nigdy wcześniej nie mialam alergii skórnych. Na ten moment to miejsce w dotyku jest dosyc chropowate. Tak jakby krostki miały ostre zakończenie. Dziękuję za odpowiedz.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych .Następnie będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

www.lenartowiczclinic.pl