Czy mogę być w ciąży? Proszę o pomoc

Witam!
Uprawiam z partnerem petting, ostatnio okres miałam 31.01 obliczałam sobie dni niepłodne i 18.02 powinnam mieć pierwszy dzień niepłodny i otóż właśnie 18 pieściliśmy się i jest taka możliwość że nasienie mojego partnera mogło znajdować się na jego palcach (ale minimalna ilość) więc mógł mi je wprowadzić do pochwy bardzo głęboko.

Czy jest jakieś zagrożenie, że jestem w ciąży? Mogę dodać, że w ten wieczór później mój mocz był ciemny jakby z odrobiną krwi. A teraz jest naturalny kolor.
Proszę o odpowiedź, z góry dziękuje

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli rzeczywiście była Pani w okresie płodnym to istnieje pewna, raczej niewielka szansa na zajście w ciążę, o ile nasienie rzeczywiście znalazło się w pochwie. Nie sposób określić jak duża jest to szansa, bowiem znaczenie ma tu wiele czynników, m.in. jakość i ilość nasienia, dokładny czas owulacji, etc. Radzę się nie denerwować, a w razie spóźniania się miesiączki przeprowadzić test ciążowy. Niewielkie krwawienie, które zauważyła Pani w moczu mogło być spowodowane owulacją, ale także miejscowym podrażnieniem.

Pozdrawiam serdecznie!