Czy mogę mieć zaburzenia odżywiania?

Witam mam takie pytanie ponieważ niewiem czy nie mam jakiś zaburzeń związanych z żywieniem. Więc tak pewien czas temu zredukowałem się z 85 kg do 68 w przeciagu 3 miesięcy potem niestety szybko przybyłem do 75ciu i ponownie się chce zredukować do 70 kg. Mam lęk przed jedzeniem bo boje się że za dużo zjem i przytyje i codziennie się niestety ważę i tak pewnego dnia fajnie minus 1 lub 1,5 kg w dół a kolejnego dnia 2 kg w górę . I po tym jak zobaczę te 2 w górę nakładam sobie więcej cardio w dziennej aktywności fizycznej. Obecnie mam 72 kg wzrost 177 lat 29 aktywnosc fizyczna praktycznie codziennie może z 1 dniem przerwy w aktywności mam rower Bieganie siłownia. Dziennie potrafię spalić nawet od 2400 kcal wzwyż. Po za tym codziennie w pracy mam uruchomiony krokomierz robię od 35000 krokow do 40000.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 8 miesięcy temu

Dzień dobry

Z opisu bardzo prawdopodobne, że cierpi Pan na anoreksję.

Zachowanie z pewnością nie jest normalne. W ten sposób wyniszczy Pan swój organizm. Przestrzegam przed tego typu działaniem ale wiem, że nie do końca chce Pan się tak zachowywać - wszystko siedzi w głowie!!

Polecam skontaktować się z psychologiem zajmującym się zaburzeniami odżywiania oraz z dietetykiem. Im szybciej tym lepiej.

W razie pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl