Czy mogę palić papierosy przy antykoncepcji?

Dzień dobry. Mam pytanie czy przy przyjmowaniu antykoncepcji hormonalnej - vibin mini mogę palić papierosy elektroniczne z zerową zawartością nikotyny ( 0 mg)? Pozdrawiam
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

palenie e-papierosów niezawierających nikotyny tzw. „zerówek” nie powinno zwiększać ryzyka wystąpienia działań niepożądanych przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, w tym np. zatorów. Używka ta zawiera głównie aromaty oraz glicerynę wraz z glikolem propylenowym. Nie jest to jednak produkt całkowicie obojętny dla zdrowia, nadmierna ekspozycja na ten środek jest szkodliwa dla organizmu człowieka.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących podobnych tematów:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-e-papierosy-sa-bezpieczne

https://portal.abczdrowie.pl/kolejna-ofiara-e-papierosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.