Czy mogę podczas brania tabletek antykoncepcyjnych zażywać także tabletki na odchudzanie?

Witam, mam 2 pytania. 1. Czy mogę podczas brania tabletek antykoncepcyjnych zażywać także tabletki na odchudzanie? 2. 7 miesięcy temu urodziłam poprzez cc. 3 miesiące po porodzie zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne ale od porodu nie miałam jeszcze okresu, czy mam się martwić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Część preparatów na odchudzanie może obniżać skuteczność antykoncepcji. Zanim zacznie je Pani przyjmować, sugeruję skonsultować się z lekarzem pod kątem ewentualnych interakcji z konkretnym preparatem. Jeśli przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne a nie ma Pani krwawienia od 3 miesięcy, sugeruję konsultację ginekologiczną.