Czy mogę zmienić miejsce przeyklejenia plastra antykoncepcyjnego?

Witam, dziś przykleiłam pierwszy raz plaster antykoncepcyjny evra. Przykleiłam go na dolną część podbrzusza. Był to chyba zły wybór ponieważ jak siedzę to zauważyłam, że krawędzie minimalnie się odklejają (wiadomo, przez „zgiętą” skórę) nie jest mi z nim za wygodnie w tym miejscu. Lekarz powiedział, że za tydzień mam przykleić plaster z drugiej strony. Jednak mam pytanie, czy mogę za tydzień przykleić plaster np. Na dolną część pleców lub na rękę? Czy jeżeli tak to antykoncepcja będzie dobrze działać? I czy jeżeli na rękach w miejscach, w których zalecane jest przyklejanie plastrów mam owłosienie ( nie jest to meszek tylko po prostu widać włoski dość mocno) to czy mogę plaster nakleić w tym miejscu? Z góry dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

może Pani nakleić plaster antykoncepcyjny Evra w inne miejsca i nie wpłynie to negatywnie na jego działanie.

Jak informuje producent plastrów Evra produkt ten powinien być naklejony na suchą, czystą, nieuszkodzoną i nieowłosioną skórę – najlepiej w okolicy brzucha, pośladków, górnej (zewnętrznej) części ramienia bądź w górnej partii tułowia. Powinno to być takie miejsce, w którym nie ma ciasnej odzieży mogącej ocierać plaster.

Ręka – ze względu na owłosienie – nie wydaje się zbyt dobrym pomysłem.

Inne pytania o stosowanie plastrów Evra umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zmienic-miejsce-przyklejenia-plastra-evra,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-miejsca-przyklejania-plastra-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-ponownie-przykleic-ten-sam-plaster-evra.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.