Czy plaster antykoncepcyjny będzie dalej skuteczny?

Dzień dobry, dziś chciałam zmienić miejsce klejenie plastra i przykleiłam go na boczną część uda, przeczytałam później że jednak udo to nie jest dobry pomysł i po 15 min odkleiłam go i przykleiłam na ramię. Czy wpłynie to na skuteczność plastra.
KOBIETA, 21 LAT 3 tygodnie temu

Dzień dobry,

Nie należy odklejać plastra antykoncepcyjnego i zmieniać miejsca jego przyklejenia - może to skutkować osłabioną skutecznością antykoncepcji. Jeśli zaistnieje potrzeba zmiany miejsca, to w nowym miejscu należy nakleić nowy plaster z zapasowego opakowania.

Plaster antykoncepcyjny powinien być naklejony na skórze brzucha, pośladkach, górnej części pleców bądź górnej, zewnętrznej części ramienia, czyli w miejscach, w których obcisłe ubranie nie będzie ocierało o plaster.

Udo nie jest dobrym miejscem na plaster,ponieważ jest w bliskim kontakcie z odzieżą,która w trakcie tarć może osłabić klei i zerwać plaster.

Jeśli plaster z uda jest w nowym miejscu ponad dobę to należy przerwać aktualny cykl stosowania produktu antykoncepcyjnego i natychmiast rozpocząć nowy cykl stosowania, naklejając nowy plaster antykoncepcyjny. Konieczne jest równoczesne stosowanie niehormonalnej metody antykoncepcji w ciągu pierwszych 7 dni nowego cyklu.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska