Czy mogę zmienić tabletki antykoncepcyjne po pierwszym opakowaniu?

Witam serdecznie. Moje pytanie związane jest ze zmianą tabletek. Otóż, po ok. półrocznej przerwie, znowu zaczęłam zażywać tabletki. Udałam się do lekarza, ale pomyliłam nazwę preparatu i w związku z tym lekarz wypisał mi inny. Tabletki wykupiłam, zaczęłam brać, po czym sama, po tygodniu zorientowałam się, że pomyliłam rodzaje tabletek. Moje pytanie brzmi: czy po skończeniu tego opakowania (w sumie jest to pierwsze po przerwie) mogę zacząć brać tabletki, które brałam przed przerwą? Czy mam robić przerwę, czy też nie?  Pozdrawiam, C.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli oba rodzaje tabletek są jednofazowe (tzn. mają taką samą zawartość hormonów w każdej tabletce w danym opakowaniu), to może Pani zmienić rodzaj preparatu po normalnej 7-dniowej przerwie.