Czy mogło w ten sposób dojść do poczęcia?

Czy istnieje szansa na zajście w ciąży przez kontakt z czymś gdzie znajdowały się plemniki.Nigdy nie miałam żadnego kontaktu seksualnego z nikim.Mam nieregularne cykl.Zaczelam krwawić 20.07 dosyć skąpo a krwawienie już ustępuje.Podwjrzewalam również nadczynność tarczycy ponieważ niektóre objawy u mnie występują.W dniu wystąpienia miałam dosyć mocny skurcz w podbrzuszu oraz wymiotowałam.Naczytalam się trochę w internecie ale wszędzie jest to inaczej ujęte.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisywanym przez Panią przypadku poczęcie jest niemożliwe. Aby doszło do zapłodnienia, męski plemnik musiałby się połączyć z kobiecą komórką jajową. Dzieje się tak zazwyczaj podczas wytrysku w ciele kobiety.

Jakikolwiek kontakt z nasieniem mężczyzny w inny sposób daje bardzo minimalne szanse na zapłodnienie. Wszystko zależy też od rodzaju takiego kontaktu.

Pani objawy mogą świadczyć o zespole napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Należą do nich między innymi: silny ból brzucha, rozdrażnienie, nudności, problemy z koncentracją i wahania nastroju.

W razie jakichkolwiek wątpliwości co do nieregularnych cykli miesiączkowych, powinna się Pani udać na wizytę do ginekologa, który za pomocą odpowiedniego badania, znajdzie źródło problemów.

Jeżeli taka wizyta będzie Pani pierwszą, to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który zawiera wskazówki przed takim badaniem:

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-wizyta-u-ginekologa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.