Czy moja antykoncepcja jest w jakiś sposób osłabiona przez zażywanie Bioprazolu?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne Dessette Mono i od 3 miesięcy naprzemiennie Bioprazol 40 i Bioprazol 20.Prosze mi powiedzieć, czy moja antykoncepcja jest w jakiś sposób oslabiona przez zażywanie Bioprazolu?

Lek. Paweł Szadkowski

Substancja lecznicza zawarta w Bioprazolu (Omeprazol) nie wywiera interakcji z Dessette Mono, tym samym nie osłabia ich działania.