Czy moja miesiączka była prawidłowa?

Witam 26 grudnia dostałam miesiączkę i trwała ona do 26 grudnia, ale zmartwiło mnie jak ona przebiegała tzn, była ona tylko wtedy jak korzystałam z toalety, pierwszy raz mialam taką sytuację i zaniepokoiło mnie to, ale tłumaczyłam sobie taki nietypowy przebieg stresem jaki mi towarzyszył, lecz ósmego dnia po zakończonej miesiączce pojawiło się brazowe plamienie i trwa już 6 dni, bardzo się martwię co się dzieje, nic mnie nie boli. Jutro będę dzwonić do ginekologa, ale już mnie to bardzo stresuje. Co to moze być?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak skąpy okres jest niepokojący. Utrzymujące się plamienie również, dlatego proszę jak najszybciej udać się do gabinetu ginekologa. Lekarz po zbadaniu Pani będzie mógł powiedzieć coś więcej. Być może konieczne będą również dodatkowe badania.

Przyczyną mało obfitych miesiączek mogą być zaburzenia hormonalne, takie jak hiperprolaktynemia (czyli podwyższony poziom prolaktyny we krwi), zespół policystycznych jajników czy też choroby tarczycy.

Plamienia zamiast miesiączki mogą być także związane ze zmianami hormonalnymi. Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.