Czy może być to spowodowane tym że skóra nadal się goi?

Witam, około 3 tygodni temu dostałem reakcji uczuleniowej na olej z maszyny w pracy. Jest to olej do tłoczenia metalu. Na początku pojawiła mi się na nadgarstkach wysypka ale z czasem całe przedramiona oraz uda i kolana pokryła wysypka. Po 2 tygodniach ręce oraz kolana mi spuchły i praktycznie cały czas swędziały. Udałem się do lekarza i ten przepisał mi początkowo Clatre 2 razy dziennie po 4 tabletki oraz dostałem jeden zastrzyk przeciwzapalny. Wysypka i opuchlizna zeszły ale skóra nadal swędziała chodź trochę mniej oraz pojawiły mi się jeszcze bąble na dłoniach i kolanach. Na drugiej wizycie przepisano mi ponownie Clatre oraz dodatkowo Encorton 20 tabletek. Mija tydzień od ostatniej wizyty u lekarza. Bąble z dłoni już praktycznie całkowicie zniknęły i pozostały jeszcze trochę na nogach gdyż tam było ich dużo więcej. Niestety skóra na rękach i nogach nadal potrafi swędzieć i to w miejscach w których nie ma żadnej wysypki ani zaczerwienia oraz jeszcze czasem w tych miejscach gdzie zostały jeszcze bąble na nogach. Czy może być to spowodowane tym że skóra nadal się goi i dlatego nadal swędzi? Jeśli tak to czy jest jakiś krem lub maść którą mogę kupić by złagodzić to swędzenie? Ewentualnie czy może być jeszcze inny powód dla którego skóra nadal swędzi.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Dzień dobry, opisany przez Pana przypadek polecałabym skonsultować z lekarzem specjalistą. W trakcie wizyty na żywo będzie on w stanie jasno określić podłoże i przyczynę występowania opisanych zmian i przypadłości. Korzystne jest wykonanie badań krwi, które zaleci lekarz, lub można je wykonać na własną rękę. Często dopiero badanie histopatologiczne lub dermatoskopia pozwolą jasno zdefiniować problem. Kolejny krokiem jest przemyślane dobranie leczenia, biorąc pod uwagę już zażywane leki i historię chorób. Proces terapii może być krótko lub długotrwały, a jego powodzenie zależy od wielu czynników. Proszę nie zapominać o roli pielęgnacji skóry i jej przydatków, wydaje się ona tylko dodatkiem, a bardzo często pozwala zminimalizować następstwa chorób dermatologicznych. Gorąco życzę powodzenia na drodze leczenia i mam nadzieję, że wszystko odbędzie się całkowicie bezproblemowo.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

http://lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty