Czy możliwa jest ciąża podczas stosowania tabletek hormonalnych?

Uprawiałam pierwszy seks z chłopakiem i dostałam tydzień po okresu, czy jest szansa ciąży? Stosunek był bardzo ostrożny, cały czas wycieraliśmy ręce zanim czegoś dotkniemy, wytrysk był poza pochwa, prezerwatywa cały czas była sprawdzana czy nie została zsunięta czy nic nie wypływa, wydaje mi się że szanse są na prawdę minimalne. Dostałam po stosunku okresu tydzień po. Trwał krócej niż zwykle bo 3 dni gdzie wcześniejsze trwały po 5 ale był mimo wszystko dość obfity i zawierał skrzepy. Mam też wrażenie że mogło być to spowodowane złym braniem leków na regulację miesiączki ponieważ mam podejrzenie pcos i zażywam duphaston. Miałam brać od 14 dnia cyklu a w tamtym momencie brałam od 18 pominęłam jeden dzień brania. Stresuje się tym bardzo i sobie pewne rzeczy zaczynam już wmawiać..
KOBIETA, 19 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w opisanej przez Panią sytuacji ryzyko ciąży jest naprawdę bardzo małe. Przede wszystkim stosowali Państwo zabezpieczenie w postaci prezerwatywy, które nie zawiodło, a poza tym tydzień po stosunku pojawiła się menstruacja, która wyklucza zapłodnienie.

W związku z tym naszym zdaniem nie ma powodów do obaw o zajście w ciążę. Nieprawidłowe przyjmowanie tabletek hormonalnych jak najbardziej mogło wpłynąć na zmianę charakteru miesiączkowania. Dla pewności może Pani wykonać test ciążowy.

Odpowiedzi ekspertów na inne pytania z tej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-stosunku-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-dzien-po-stosunku-a-ryzyko-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-stosunku-z-zabezpieczeniem-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.