Czy możliwa jest ciąża u mojej partnerki?

Witam, przychodzę z dość krępującym pytaniem, otóż wraz z moją partnerką ostatnimi czasy uprawialiśmy petting przez bieliznę zarówno ja jak i ona byliśmy ubrani. Klasyczne pocieranie miejsc intymnych z wyłączeniem ejakulacji (wystąpiła jedynie raz w bokserki lecz odczekaliśmy sporą ilość czasu przed kontynuacją zabaw, a także wytarłem wewnętrzna cześć bokserek). Czy fakt że męskie bokserki były wilgotne z zewnętrznej strony może wpłynąć na to że partnerka może zajść w ciąże mimo tego, że była w bieliźnie? Miesiączka u niej była dość regularna zazwyczaj 29-30 dna cyklu lecz w tym miesiącu następuje opóźnienie i dnia dzisiejszego będzie 12 dzień bez miesiączki. Pragnę dodać iż ostatnimi czasy występuje u niej nieregularna ilość snu (czasami mniej niż 6 h) a także zbyt niski poziom niektórych witamin. Czy słuszne są obawy o ciąże, czy może jednorazowe wystąpienie takiego opóźnienia cyklu miesiączkowego jest całkowicie normalne i nie powinienem się martwić. Proszę o pomoc eksperta. Dziękuje i pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

petting w ubraniach nie doprowadziłby do ciąży. Musiałoby dojść do przeniesienia nasienia w okolice rodne kobiety. Wówczas istnieje ryzyko zapłodnienia. Jeśli jednak kobieta nie miała żadnego kontaktu ze spermą lub płynem preejakulacyjnym, to nie ma podstaw, aby sądzić, że zaszła w ten sposób w ciążę.

Opóźnienie okresu, o którym Pan wspomina, może wynikać z różnych powodów. Na cykl miesiączkowy wpływa wiele czynników, takich jak stres, niedożywienie czy też przemęczenie. Nieregularna ilość snu również nie pomaga. W pierwszej kolejności partnerka powinna jednak wykonać test ciążowy. Jeśli wykluczą Państwo ciążę, a okres nadal się nie pojawi, to proszę udać się do ginekologa.

Podobne pytania można znaleźć tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zajscie-w-ciaze-przez-ubrania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przez-petting-w-ubraniach-mozna-zajsc-w-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-w-ubraniach-a-spozniajacy-sie-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.