Czy możliwe jest poczęcie u 19-letniej kobiety?

Petting w 5 dzień okresu na palcach mógł być tylko prejakulat a palec mógł dotknąć maksymalnie warg sromowych nie dotknął przedsionka pochwy, a prejakulatu raczej nie było dużo. Czy jest ryzyko?
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Nie,nie ma ryzyka.

Ale proszę pamiętać,że w preejakulacie również znajdują się żywe plemniki zdolne do zapłodnienia.

Petting nie jest formą antykoncepcji,taka forma aktywności seksualnej przy dużej nieostrożności również może doprowadzić do ciąży.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ryzyko ciąży na skutek pettingu, szczególnie w okresie menstruacyjnym, jest na ogół niskie, ale istnieje. Mimo że preejakulat może zawierać pewną ilość plemników, ilość ta jest zazwyczaj znacznie mniejsza niż w przypadku ejakulatu. W 5 dniu cyklu, prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest niższe ze względu na to, że typowy cykl menstruacyjny trwa około 28 dni, a dni płodne zwykle przypadają na drugą połowę cyklu. Jednakże, skoro kontakt z preejakulatem miał miejsce, nie można całkowicie wykluczyć ryzyka ciąży. Jeśli istnieje obawa o możliwość ciąży, warto rozważyć skonsultowanie się z lekarzem.

Należy również pamiętać, że petting, choć uważany jest za bezpieczną formę intymności, może wiązać się z pewnym ryzykiem. Dlatego zawsze warto być świadomym ewentualnych konsekwencji i skonsultować się ze specjalistą. Zachęcamy zatem do podjęcia odpowiedniego działania. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/petting-na-czym-polega-jak-go-uprawiac

https://portal.abczdrowie.pl/zaplodnienie-komorka-jajowa-plemnik-powstanie-zarodka https://portal.abczdrowie.pl/tabletka-72-h-po

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.