Czy możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych po 5 latach stosowania tabletek antykoncepcyjnych Novynette?

Witam. Czy możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych (silne bóle brzucha) po 5 latach stosowania tabletek antykoncepcyjnych Novynette?

Lek. Paweł Szadkowski

Ból brzucha nie jest opisywany wśród działań niepożądanych tego leku i wątpliwe, żeby był odpowiedzialny za wystąpienie ww. objawów jeśli przez wiele lat był tolerowany. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania i pokierowania dalszą diagnostyką. Jeśli bóle są wyjątkowo silne lub towarzyszą im inne niepokojące objawy proszę udać się na SOR.