Czy możliwe, że badanie nie wykryło ciąży?

Witam spóźnia mi się okres 7 dzień..zabezpieczam się zawsze prezerwatywa a przed planowanym okresem 3 dni przed odbyłam stosunek bez prezerwatywy ale z wytryskiem na zewnątrz..zrobiłam test wyszedł ujemny ,a wczoraj badanie beta hcg które wyniosło: <1,10 kobiety nie będące w ciazy : <5ml czy możliwe,że badanie nie wykryło ciazy? Przyjmuje jeszcze od kilku tygodni tabletki mycosyst

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje szanse, że jest jeszcze za wcześnie, aby wykryć ciążę.

W bardzo wczesnej ciąży hormon beta-HCG może być na tyle niski, iż nie wykryje go zwykły test ciążowy. Badanie beta-HCG z krwi jest bardziej wiarygodne, jednakże niektórzy specjaliści zalecają wykonywanie tego badania dopiero po 14. dniach od zbliżenia.

W tym momencie Pańskie wyniki nie wskazują na ciążę. Zalecałabym jednak powtórzyć je za kilka dni – wówczas będzie miała Pani pewność, czy nie doszło do zapłodnienia. Ryzyko zajścia w ciążę tuż przed miesiączką nie jest wielkie, natomiast nie można go całkowicie wykluczyć.

Podobne pytania były już zadawane przez innych użytkowników naszego serwisu. Oto kilka z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-najwczesniej-mozna-wykonac-test-beta-hcg,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-a-stosunek-dwa-dni-przed-okresem,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosunek-przed-okresem-a-ryzyko-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.