Czy możliwe, żeby to było coś poważnego?

Witam mniej więcej 2 dni temu powinnam dostać okres. Wczoraj wydawało mi się że się zaczął bo zazwyczaj na początku pojawia się delikatna różowa wydzielina myślałam że w nocy się rozkręci ale o dziwo rano już prawie nic nie było i do teraz też nie. Czytałam że podczas zagniezdzenia zarodka może być lekkie plamienie. Zrobiłam test elektroniczny w południe wynik był ujemny. Dodam też że prawie zawsze na początku boli mnie brzuch i mam skurcze a wczoraj i dziś nic. Co to może oznaczać? W ostatnim czasie miałam dużo stresu piłam też trochę alkoholu i przyjmowalam ziele piolunu na oczyszczenie organizmu które czytałam że może wręcz pomoc w wywolaniu okresu i sprawić że krwawienie będzie silniejsze. Więc tym bardziej nie rozumiem skąd coś takiego. W tym miesiącu miałam też infekcje baktoryjna ale biorąc lactovaginal po 2-3 dniach wszytsko przeszło . Miewalam już spóźniajace się miesiączki nawet do 8dni ale żeby było kilka godzin zabarwionego sluzu po czym nic jeszcze nigdy. Stąd też nie wiem dlaczego tak jest. Raczej nie miałam żadnych niebezpiecznych sytuacji więc ciąża raczej nie jest zbyt możliwa. Podejrzewam że stres lub jakieś problemy hormonalne. Póki co nie mam jak udać się do lekarza. Jednak jeśli może być to coś poważnego to pewnie lepiej nie czekać. Proszę o radę.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani przypadku plamienie, zamiast normalnej miesiączki, może mieć wiele przyczyn. Jeżeli ciąża została wykluczona, to w takim przypadku powodem mogą być na przykład zaburzenia hormonalne. Oprócz tego, czynników może być więcej, należą do nich: nagła i niekontrolowana utrata wagi, ciągły wysiłek fizyczny, pojawienie się polipów i torbieli, czy stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Proszę pamiętać, że taki stan wcale nie musi oznaczać jakiejś choroby, ponieważ często zdarza się u kobiet całkowicie zdrowych. Oczywiście należy monitorować taką sytuację i jeżeli występuje ona nadal, w kolejnych cyklach menstruacyjnych, to powinna się Pani zgłosić na wizytę do ginekologa. Za pomocą odpowiednich badań będzie on w stanie postawić jednoznaczną diagnozę i w przypadku jakichkolwiek rozstrojów zdrowotnych, zaplanuje leczenie.

W wolnej chwili może się Pani zapoznać z naszym artykułem, który opisuje podane przez Panią zagadnienie:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.