Czy nadczynność tarczycy powoduje duże ciśnienie w głowie?

Witam, od 3 miesięcy borykam się ze złym stanem zdrowia. Tydzień temu stwierdzono u mnie nadczynność tarczycy (ponoć G-B) co bardzo mnie zdziwiło, ponieważ miesiąc temu również miałam badania TSH i wyszły one w normie. Od jakiegoś czasu mam straszny problem z pulsem w szyi. Jest tak mocny, że nie jestem w stanie się nawet dotknąć do szyi ani położyć. Co gorsza do tego dochodzi mi duże ciśnienie w głowie, momentami czuję jak wszystko aż mi nabrzmiewa na bokach, do tego mam silny ból z tyłu głowy. Czy to wszystko również wina nadczynności? Biorę leki, ale nadal to się utrzymuje, a wręcz momentami nasila tak boli.

Redakcja abcZdrowie

Opisane objawy mogą być wynikiem nadczynności tarczycy. Zatem ważne jest jak najszybsze wyrównanie poziomu TSH. Proszę także o wszystkich dolegliwościach informować lekarza prowadzącego. Proponuje także skontrolować wysokość ciśnienia tętniczego krwi.