Czy nerwica ustąpi po zapanowaniu nad stresem?

Witam. Lekarz stwierdził u mnie nerwicę. Mam jedno pytanie. Czytam wiele artykułów i roznych materiałów na youtube. Ludzie piszą o uprawianiu sportów, yoga, relaksowanie się, zioła, zmiana zachowan wywołujących stres itp. Czy nerwica ustąpi na zawsze jesli przez długi czas zapanuje nad swoim stresem? Czy jest mozliwe ze nerwica po prostu z czasem odpuści i wrócę do normalności czy wizyty u psychoterapeutów leki są niezbędne? Od niedawna zauwazam ze moje objawy nerwicy słabną.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zapanowanie nad stresem to z pewnością czynnik bardzo ważny w terapii nerwicy.