Czy nikotyna może nasilać szumy uszne?

Dzień dobry. Mam pytanie. Czy nikotyna może nasilać szumy uszne? Po każdym papierosie jest gorzej. Z czym może mieć to związek ponieważ diagnozowałem się wiele razy i szukam nadal. Oprócz tego zażywam leki psychotropowe Dziękuje za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Jak wiadomo palenie jest szkodliwe dla dosłownie wszystkich narządów: nie może więc wielkim zdziwieniem być informacja, że ma ono negatywny wpływ także na nasze uszy i słyszenie.

Dotyczy to zarówno palenia czynnego, jak i biernego wdychania dymu papierosowego.

Palnenie ma związek z występowaniem chronicznych infekcji ucha oraz występowaniem szumów usznych.

Nie które leki psychotropowe również mogą powodować szumy uszne ale to już powinien Pan z konsultować z lekarzem prowadzącym leczenie.

Pozdrawiam