Czy nowe opakowanie oznacza pełną ochronę antykoncepcyjną od początku?

Witam. Zażywam tabletki od 3 miesięcy, w związku z tym mam wiele wątpliwości i pytań dotyczących ich stosowania. Biorę tabletki regularnie, jak również staram się zawsze pamiętać „uczucie połykania” tabletki, żeby mieć pewność, że na pewno została zażyta. Może zbyt tym wszystkim się przejmuję, dlatego zaczęłam panikować jak nie poczułam „połykania” wczorajszej tabletki. Oczywiście nigdzie jej nie znalazłam, więc musiałam ją połknąć, ale ta sytuacja zrodziła we mnie nurtujące pytanie. Gdyby potraktować, że pominęłam tabletkę i do końca opakowania zabezpieczałam się dodatkowo, po 7-dniowej przerwie rozpoczęłabym nowe opakowanie, to oznaczałoby że proces pełnej ochrony antykoncepcyjnej rozpoczyna się z nowym opakowaniem? Czy musiałabym zabezpieczać się dodatkowo jeszcze przez określony czas? Czy pominiecie jednej lub więcej tabletek w jednym opakowaniu spowoduje permanentne obniżenie ochrony antykoncepcyjnej? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Wszystko zależy od tego, która tabletka została pominięta. Inne są postępowania w przypadku pominięcia tabletki w poszczególnych tygodniach. Powinna Pani dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do tabletek.
Jednak w Pani przypadku tabletka musiła być połknięta. Zatem nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam