Czy ochrona antykoncepcji została zachowana?

18 czerwca zaczęłam nowe opakowanie yasminelle. W poniedziałek 20 czerwca ok 21 powinnam przyjąć kolejna tabletkę ale niestety przez basen i zakupy zapomniałam ją przyjąć i przypomniałam sobie następnego dnia przed 8 rano. Natychmiast przyjęłam pominiętą tabletkę. Przeszukałam lupkę, sprawdziłam w internecie i ulotkę ale nie znalazłam do końca satysfakcjonującej odpowiedzi. Wiem, że można przyjąć tabletkę do 12h. Czy w moim przypadku została zachowana ochrona i nie muszę się dzisiaj dodatkowo zabezpieczać?

Wszystko zależy od tego, jak długo przyjmuje Pani lek. Przyjmuje się, że pół roku regularnego zażywania hormonów skutkuje na tyle stabilnym działaniem antykoncepcyjnym, że pominięcie 1 dawki nie powinno mieć znaczenia.