Czy od następnej miesiączki mogę normalnie przyjmować tabletki?

Witam. Zrezygnowałam z zażywania tabletek antykoncepcyjnych z powodu drętwienia nogi(skończyłam pierwsze opakowanie) bo przerazilam się ze to może być zakrzepica. Zaczęlam brać magnez i ból przeszedł. Postąpiłam zbyt pochopnie odstawiając tabletki antykoncepcyjne. Czy od następnej miesiączki mogę zacząć normalnie przyjmować tabletki ponownie ? Czy jest możliwość wystąpienia jakiś skutków ubocznych bądź właśnie powstania zakrzepicy?

Dzień dobry, może Pani rozpocząć nowe opakowanie, jednak warto ustalić przyczynę drętwienia kończyn. Skutki uboczne doustnej antykoncepcji oczywiście się zdarzają, dlatego należy obserwować swój organizm, aby zainterweniować w porę i ich uniknąć.