Czy opóźnienie okresu może mieć związek z przesileniem wiosennym?

Witam, mam 19 lat, miesiaczkuje raczej regularnie. W styczniu uprawialam seks ze swoich chlopakiem, w dni nieplodne. Zabezpieczylismy sie prezerwatywa, dodatkowo nie doszedl we mnie. Okres dostalam normalnie, byl dlugi, bolesny, nie pomylilabym go z plamieniem implantacyknym. W tym miesiacu mialam wrazenie jakby cykl mi sie wydluzyl. Seksu nie uprawialam. Okres spóźnia mi sie juz tydzien. Rok temu, w tym samym miesiacu spoznil mi sie 12 dni, potem caly rok bylo dobrze. Czy to moze miec zwiazek z przesileniem wiosennym? Bo ciążę wykluczam, nie jest to mozliwe.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. mimo wszystko radziłbym wykonanie testu ciążowego. Zmęczenie może być przyczyna opóźniania się dnia w którym miesiączka się rozpoczyna. Pozdrawiam.