Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą wystąpić plamienia?

Czy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą wystąpić plamienia? Mam 22 lata. Przez 3 lata brałam tabletki antykoncepcyjne. 13stego października skończyłam opakowanie tabletek i miesiączke dostałam normalnie na piąty dzień. Na około 13nasty dzień pozniej dostałam słabe krwawienia które trwały tydzień. Następnie 13 grudnia dostałam jakieś znikome plamki na bieliźnie, a miesiączki dalej nie ma. Brzuch mam już długo nabrzmiały jak zawsze przed miesiączką.Od odstawienia tabletek współżyłam z chłopakiem ale zawsze się zabespieczaliśmy. Dodam jeszcze że w listopadzie zaczęłam swoją pierwszą pracę i było dużo stresu. Proszę o rade bo bardzo się martwie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Po zakończeniu antykoncepcji cykle mogą być nieregularne oraz występować plamienia, jeśli objawy będą się utrzymywać w kolejnych miesiącach, wskazana kontrola u ginekologa.
Pozdrawiam