Czy powiększony jajnik może być przyczyną niepłodności?

Mój lekarz ginekolog w kwietniu 2010 r. stwierdził u mnie powiększony dwukrotnie jeden z jajników. Na wcześniejszych wizytach wszystko było w porządku. Po badaniu usg stwierdził, że taka już jego uroda. Ja jednak obawiam się, że to może coś poważniejszego i boję się czy może to wpłynąć na płodność. Bardzo proszę o pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli jajnik jest o prawidłowej morfologii i widać było podczas usg np. pęcherzyk dominujący, to nie ma powodów do zmartwień. Zwłaszcza, jeżeli nie ma żadnych innych przesłanek np. o zaburzeniach hormonalnych.

Niezależnie od tego warto wiedzieć, iż kobiety z jednym jajnikiem są również płodne.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji o przyczynach niepłodności.

Serdecznie pozdrawiam!