Czy powinnam się niepokoić takim wynikiem rezonansu głowy?

Witam serdecznie, zrobiłam sobie rezonans magnetyczny głowy z kontrastem. Wynik jest nastepujący jak poniżej. Gdzie powinnam sie udac i czy powinnam sie niepokoić tym wynikiem? Badanie MR w płaszczyźnie poprzecznej, czołowej i strzałkowej, w sekwencjach T1, T2-zależnych, FLAIR, DWI, SWI, z dożylnym podaniem środka kontrastowego. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony, nieprzemieszczony. Przestrzeń podpajęczynówkowa prawidłowej szerokości. Zmian ogniskowych nad i podnamiotowo nie stwierdza się. Nie stweirdza się ognisk restrykcji dyfuzji. Sygnał ze szpiku kości czaszki prawidłowy. W szczycie piramidy prawej kości skroniowej o bszar o przekroju 22x8mm, hipreintensywny w sekwencji T2-zależnej i FLAIR, pośredni w sekwencji T1-zależnej, nieulegający wzmocnieniu kontrastowemu, bez restrykcji dyfuzji, bez uchwytnego poszerzenia piramidy, erozji kości - obraz sugeruje zalegający gęsty płyn w pnematyzowanej piramidzie. W prawej zatoce szczękowej torbiel zastoinowa 22mm i pogrubiała śluzówka, w lewej kilka torbieli w dnie, o przekroju 10mm. Niewielkie zgrubienia śluzowki sitowia przedniego, poza tym zatoki przynosowe, uszy środkowe prawidłowo bezsygnałowe. Wnioski: Obraz mózgowia prawidłowy. Torbiele zastoinowe w zatokach szczękowych, płyn w szczycie piramidy prawej kości skroniowej. Dziekuje Iza

Witam,

brak informacji z jakiego powodu wykonano badanie RM.

Ze względu na opisane zmiany w opisie badania MR wskazana konsultacja specjalisty laryngologa który zapozna się z płytką badania, wykona badanie podmiotowe przedmiotowe i oceni badanie MR.

Może okazać się, że będzie wymagana konsultacja chirurga szczękowego ale to już lekarz na wizycie stacjonarnej oceni.

Pozdrawiam