Czy powinnam wyjąć krążek?

Dzień dobry. Ostatnio skończyły mi się krążki nuvaring, więc nie zdążyłam wziąć następnego na czas. Zgodnie z ulotka chciałam wziąć 1 dnia okresu. Kilka dni temu dostałam plamienia, ale nie było to do końca krwawienie, jednak włożyłam krążek, bo zazwyczaj później następuje normalny okres. Płomienie trwało 2 dni, a okresu nie było, nie ma możliwości, że jestem w ciąży. Czy powinnam wyjąć krążek?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie oznaczyć poziom beta hcg i udać się do lekarza ginekologa.