Czy poziom prolaktyny wpływa na przybieranie na wadze?

Witam! Od października biorę Sulpiryd. Od listopada nie mam miesiączki. Od jakiegoś miesiąca zauważyłam, że tyje, mimo że wyeliminowalam z diety słodycZe i zaczęłam chodzić basen. Na kwiecień mam termin do ginekologa.Czy te objawy mogą być spowodowane zbyt wysokim poziomem prolaktyny? Czy prolaktyna może wpływać na moje tycie?

Dzień dobry,

niewyregulowana gospodarka hormonalna ma wpływ na masę ciała - i tak też może być w Pani przypadku. Może Pani ewentualnie przyśpieszyć wizytę u ginekologa, żeby ewentualnie skorygować podawana hormony.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga