Czy regularnie stosowana antykoncepcja może zakończyć się ciążą?

Witam,
stosuję antykoncepcję od około 4-5 miesięcy. Biorę tabletki regularnie z ewentualnym spóźnieniem zażycia tabletki, maksymalnie 10 godz., co zdarzyło mi się raz. W przerwach w braniu tabletek normalnie miesiączkuję.

Współżyjemy bez dodatkowego zabezpieczenia i z uwagi na to, że nie mam doświadczenia w tej kwestii, dręczą mnie obawy niechcianej obecnie ciąży. Czasami czuję jakby jakieś skurcze w brzuchu jakby jajników, ale tłumaczę sobie, że jestem przewrażliwiona i że za bardzo się obserwuję. Czy powinnam się nie przejmować?
Mój ginekolog twierdzi, że wystarczy brać regularnie i nie pomijać tabletek, wiem o tym i tak piszę też w ulotce, jednak z uwagi na pewne doświadczenia, zamierzam zmienić lekarza, dlatego zwracam się jeszcze z pytaniem do ekspertów.
Dodam, że miałam robioną cytologię i jestem w grupie II. Wizytę u ginekologa miałam 3 miesiące temu i lekarz stwierdził niewielką nadżerkę oraz że na razie nie ma sensu z tym nic robić. Nie wiem, czy się z tym zgadzać. Przez ostatnie tygodnie zauważyłam bardziej białawe lub lekko żółtawe wodniste upławy (bez grudek) i czuję delikatny jakby świąd bądź szczypanie przy wejściu do pochwy.
Proszę o pouczenie i radę.
Pozdrawiam

Dzień dobry!
Regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zabezpiecza przed ciążą poprzez hamowanie owulacji w 98%. Oznacza to, że 2 kobiety na 100 stosujących antykoncepcję zajdą w ciążę, pomimo jej regularnego przyjmowania.
Opisywane przez Panią objawy świadczą o zapaleniu najprawdopodobniej bakteryjnym. Powinna Pani otrzymać odpowiednie leczenie.
Z poważaniem