Czy rezonans magnetyczny jest lepszy od USG?

Czy rezonans magnetyczny brzucha da dokładny obraz wątroby, dróg żółciowych , trzustki i jelit? czy jest lepszy od usg?

Witam serdecznie,

Badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) jest narzędziem diagnostycznym, służącym do oceny struktur miękkich (narządów miąższowych) czyli np. wątroba, płuca, nerki etc. Obecnie jest najdokładniejszym badaniem obrazowym stosowanym w radiologii. Oczywiście diagnostykę radiologiczną narządów jamy brzusznej rozpoczyna się od badania USG i wówczas jeśli obraz USG nie rozstrzyga czyli na podstawie wyniku lekarz nie może postawić diagnozy, wówczas kieruję pacjenta na dokładniejsze badania, w tym badanie MRI. Dlatego proszę zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam.