Czy widoczny jest kanał trzustkowy, ewentualne złogi i inne patologie w usg jamy brzusznej?

Witam. Mam pytanie dotyczące USG jamy brzusznej. Czy lekarz wykonujący to badanie, na ekranie swojego monitora widzi tylko zewnętrzną strukturę danego narządu, czy wewnętrzną również?? Chodzi mi tutaj konkretnie o USG trzustki. Czy widoczny jest "kanał trzustkowy" i ewentualne złogi i inne patologie które się w nim znajdują, czy do tego potrzebne jest już dokładniejsze badanie np. TK Jamy Brzusznej, czy USG wystarczy??? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Czy lekarz wykonujący to badanie, na ekranie swojego monitora widzi tylko zewnętrzną strukturę danego narządu, czy wewnętrzną również?
- i zewnętrzną i też wewnętrzną, ale oczywiście narządów miąższowych
Czy widoczny jest "kanał trzustkowy" i ewentualne złogi i inne patologie które się w nim znajdują?
- można zobaczyć, ale jest to niezmiernie trudne w przypadku trzustki i badania USG, trzustka jest umiejscowiona głęboko w jamie brzusznej i często gazy z jelit i żołądka zasłaniają jej strukturę
czy do tego potrzebne jest już dokładniejsze badanie np. TK Jamy Brzusznej, czy USG wystarczy?
- USG zapewne będzie niewystarczające, lepszym badaniem w przypadku trzustki będzie, więc TK