Czy są możliwe uszkodzenia mózgu?

Córka brała lek na pasożyty którego skutkiem ubocznyh jest depresja i zaburzenia psychiczne.bylo to kilka lat temu.od tej pory jest jak warzywo.obecnie od 2 lat jest osobą leżąca wstaje tylko do łazienki, trzeba ją myć i karmić nie ma siły gryźć.jest w psychoterapii dynamicznej.przeszła już behawioralno poznawcza,kilka hospitalizacji i wypróbowane chyba wszystkie możliwe leki także atypowe, potencjalizacja leczenia.Kontakt ograniczony bo nie ma siły mówić.jak jej pomoc.mozliwe uszkodzenia mozgu?

Szanowna Pani,

Opisywana przez Panią sytuacja jest bardzo dramatyczna. To bardzo poruszające, że tak liczne próby terapii i hospitalizacje nie przyniosły pożądanego rezultatu. Bardzo Pani współczuję.
Przyznam, że jestem zaskoczona faktem, że do tej pory nikt nie zaproponował Paniom przeprowadzenia dokładnego badania neurologicznego, zwłaszcza biorąc pod uwagę podawaną przez Panią przyczynę zaistniałego stanu. Biorąc pod uwagę liczne hospitalizacje, o których Pani pisze, wydawałoby się to nie do uniknięcia!
Jeżeli jednak takich badań do tej pory nie wykonano, to zdecydowanie proszę takie przeprowadzić. Trudno jest bez nich spekulować, czy możliwe jest uszkodzenie mózgu, ale zdecydowanie jest to hipoteza, którą należałoby sprawdzić. Terapia psychodynamiczna, o której Pani pisze, jest skuteczną metodą terapeutyczną, jednak jest to także podejście, które wymaga od pacjenta dosyć dużej sprawności werbalnej i intelektualnej. Trudno jest mi sobie wyobrazić prowadzenie tego rodzaju terapii z osobą, która ledwo mówi. Proszę skonsultować z terapeutą zasadność prowadzenia tej terapii i ew. rozważyć inne podejście - być może terapia ericksonowska lub systemowa byłaby tutaj korzystna?
Życzę Pani powodzenia, a córce powrotu do zdrowia.