Czy tabletki antykoncepcyjne są skuteczne po przesunięciu okresu?

Witam, mam 27 lat, od 6 miesięcy biorę pigułki antykoncepcyjne. W trakcie brania ostatniego opakowania chciałam przesunąć datę miesiączki, dlatego pominęłam ostatnie 4 pigułki i zrobiłam 7 dni przerwy. Tym samym miałam okres o 4 dni wcześniej niż normalnie. Miesiączka wystąpiła w przewidzianym przeze mnie terminie, jednak nie jestem pewna, czy w takiej sytuacji pigułka jest nadal skuteczna? Od kiedy, po pominięciu 4 tabletek i 7 dniach przerwy, nowe opakowanie zaczyna być skuteczne? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Jeśli przerwa nie była dłuższa niż 7 dni, przyjęła Pani regularnie 7 ostatnich tabletek przed i po przerwie, to działanie antykoncepcyjne cały czas powinno byc pełne.