Czy takie krwawienie u 24-latki to efekt przyjmowania antykoncepcji?

Witam, 17 stycznia br. urodziłam moje pierwsze dziecko. Poród siłami natury. 8 tygodni po porodzie udałam się do ginekologa na wizytę kontrolną. Do czasu wizyty nie wystąpiła u mnie jeszcze miesiączka. Poprosiłam o tabletki antykoncepcyjne. Doktor przepisał mi Symonette. W ulotce przeczytałam, że przyjmowanie tych tabletek można rozpocząć między 21 a 28 dniem po porodzie. Ja już byłam 2 miesiące po porodzie, dlatego zaczęłam przyjmowanie tabletek od razu po wizycie u lekarza. Tabletki przyjmuje już półtora tygodnia, codziennie o tej samej porze. Po 3 dniach przyjmowania tabletek pojawiło się lekkie plamienie i krwawienie, jednak wystarczała mi wkładka higieniczna. Od kilku dni krwawienie jest obfite i mam wrażenie, że nie zmniejsza się z dnia na dzień. Są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, przed porodem żadnych nie zażywałam Czy takie krwawienie jest po prostu efektem przyjmowania tabletek i wszystko powinno się uregulować czy jednak powinnam zgłosić się do lekarza? Lekarz przepisał mi tabletki na 4 miesiące.

Dzień dobry, podczas trzech pierwszych opakowań tabletek, zwłaszcza przyjmowanych po raz pierwszy, taka sytuacja może wystąpić. Jeżeli krwawienie przedłuża się lub towarzyszą mu niepokojące objawy, proszę udać się do ginekologa.