Uraz kręgosłupa po skoczeniu do wody a wynik TK

Witam, mam na imię Piotr i mam 22 lata. W lipcu skoczyłem na głowę do wody i strasznie zaczął boleć mnie kark i pojechałem do szpitala. Powiedzieli mi, że skręciłem kark, pod palcem wyczułem krzywy kręgosłup. Opis tk ''Cechy zaburzeń rozwojowych lub przebytych zmian pourazowych wyrostka poprzecznego prawego TH1''. Lekarz powiedział ze tak musi być. wysłał mnie na rehabilitacje laser, magnetronik i ćwiczenia i miało się poprawić. Nadal odczuwam ból w tym odcinku th1, od tygodnia czuje jakby prąd przechodził mi z prawej strony do góry. Czuję jak te wyrostki mi przeskakują. We wtorek chcą mnie wysłać do pracy, lecz martwię się, bo lekarz nawet mnie nie dotknął palcem i nie wierzy w to że odczuwam ból:( Pomocy

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisywane przez Pana objawy są niepokojące i mogą wskazywać na rodzaj konfliktu z korzeniem nerwowym.
Przyczyna tych dolegliwości nie leży za pewne bezpośrednio w urazie. Należy na pewno udać się na powtórne badanie do ortopedy, który oceni palpacyjnie kręgosłup, a także wykona powtórne zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa szyjnego z objęciem pierwszych kręgów piersiowych. Pozwoli to ocenić jego stan - bardzo możliwe, że w obrębie uszkodzonego segmentu ruchowego i w obocznych, w związku z zaburzoną budową po urazie, doszło do powstania zmian zwyrodnieniowych.

Dalsze leczenie zależy m.in. od nasilenia dolegliwości i obrazu klinicznego. W pierwszej kolejności jest to terapia zachowawcza: fizjo- i fizyko-terapia. Zabiegi operacyjne zarezerwowane są jedynie dla bardzo uciążliwych i opornych na leczenie zachowawcze przypadków.

Jeśli Pana kręgosłup nie wykazuje cech niestabilności, a dolegliwości pozwalają Panu funkcjonować, oczywiście w zależności od rodzaju wykonywanej pracy, lekarz medycyny pracy na tej podstawie decyduje czy jest Pan zdolny do powrotu czy też nie. Jeśli decyduje, że tak - powinien Pan wrócić do pracy, jednocześnie rozszerzając diagnostykę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.