Czy te mdłości mogą być objawem ciąży?

Witam, bardzo Proszę o precyzyjną odpowiedź. 11 Lutego używałam wibratora rodziców. Miesiączka wystąpiła 30 dni od poprzedniej i trwała 6-7 dni. Mimo tego zrobiłam dwa testy ciążowe płytkowe. Jeden 11 dni po a drugi 19. Oba wyszły negatywne. Od bodajże 8 dnia po odczuwam niewielki mdłości ale obwaiam się ze moge to sobie wmawaić z powodu stresu. Bardzo prosze o odpowiedz czy moge byc w ciazy

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli Pani obawy budzi ewentualne przeniesienie ejakulatu przez używanie czyjegoś wibratora, to są one zupełnie bezpodstawne. W ten sposób nie może dojść do zapłodnienia przede wszystkim z uwagi na bardzo krótką żywotność plemników po ejakulacji, a także na ich wrażliwość na temperaturę czy wilgotność powietrza.

Jeśli jest Pani zainteresowana, odsyłam do artykułu dotyczącego plemnika i jego żywotności: https://portal.abczdrowie.pl/plemnik-powstawanie-przemieszczanie-rola-zywotnosc.

Nie ma zatem szans, by na wibratorze znalazło się nasienie z żywymi, zdolnymi do zapłodnienia plemnikami. Potwierdzają to wykonane przez Panią testy ciążowe – nie ma powodu, by podejrzewać, że są fałszywie negatywne. Dodatkowo miała Pani miesiączkę, która nie budziła podejrzeń, dlatego też ciążę można wykluczyć w 100%.

Mdłości nie są symptomem typowym tylko dla ciąży – poza dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi mogą wskazywać po prostu na nadmierny stres.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat najczęstszych przyczyn mdłości: https://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-przyczyny-mdlosci-i-wymiotow.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.