Czy to może być alergia?

Witam! Mam dziwny problem. Od metek zaczęło mnie swędzieć na plecach, często tak miałam, ale teraz zrobiło mi się kółko 4 na 4 cm. Swędzi mnie i schodzi mi skóra, boli mnie. Utrzymuje mi się już to ponad 2 tygodnie. I nie wiem, czy mam iść z tym do lekarza czy się ośmieszę. Również na klatce piersiowej miałam krostkę i teraz zrobiła mi się plama czerwona, a potem strupek na tym. Przez przypadek zadrapałam to i na tej rance znowu się strupek zrobił i się nie goi. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na kontaktowe zmiany alergiczne. Zdecydowanie powinna się Pani udać do lekarza pierwszego kontaktu. Po dokładnym zebraniu wywiadu, zbadaniu oraz obejrzeniu zmian lekarz zdecyduje o dalszym postępowaniu. W ramach takiego postępowania mogą znaleźć się preparaty łagodzące - zmniejszające świąd, zaczerwienienie, czy też działające przyczynowo. Może się też okazać, że konieczna będzie wizyta u specjalisty dermatologa.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl