Czy to początek depresji?

Mam 16 lat. Dwa dni temu moja najlepsza przyjaciółka trafiła do szpitala z powodu wyrostka. Wszystko z nią w porządku ale ze mną wręcz przeciwnie. Płacz, smutek i złe samopoczucie, brak jakiejkolwiek motywacji do nauki oraz brak apetytu. Nie umiem sobie z tym poradzić. Co mam zrobić?

Witam!

Jeśli Twoje objawy wystąpiły po tym, jak dowiedziałaś się, że Twoja koleżanka jest chora, to może to być reakcja na stres. W ciągu kilku dni dolegliwości powinny zacząć ustępować. Jeżeli jednak nie zauważysz poprawy stanu psychicznego, to skonsultuj się z psychiatrą lub psychologiem

Pozdrawiam