Czy to początki zespołu Tourett'a?

Witam. Zacznę od tego, że mam 16 lat i jestem w 1-szej klasie technikum. Kilka dni temu miałem po prostu tik i nadgarstek mi lekko podskoczył. Od tamtego czasu jestem bardzo przewrażliwiony, że mam chorobę zespołu touretta, ponieważ gdy mam jakiś tik od razu wpada mi to do głowy, ciągle o tym myślę, nie mam pojęcia co robić. Spędzam sporo czasu przed komputerem, co się z tym wiąże prawie ciągle się nudzę. Gdy jestem czymś zajęty, skupiony, lub po prostu jestem w szkole - nie myślę o tym, nie mam w ogóle tików, nawet najmniejszych, ale gdy dopada mnie nuda to znów zaczynam o tym myśleć, staje się w 100% przewrażliwiony, i jak mam jakiś tik, to od razu stres, panika itd. Wcześniej NIGDY, nawet za dzieciaka, nie miałem podobnych problemów. Od paru dni ciągle o tym myślę, i wszystko mi się nasuwa z ową chorobą. Może mam sobie znaleźć jakieś zajęcie POZA domem? Coś co by pomogło mi się rozluźnić, skupić, odstresować? Proszę o szybką odp.

Witam serdecznie.

Pojedyncze, okresowo pojawiające się tiki nie muszą świadczyć o chorobie Tourette'a.
Myślę, że Twoje obawy i wątpliwości może wyjaśnić jedynie osobista konsultacja u lekarza psychiatry lub neurologa.
Spędzaj więcej czasu na aktywności fizycznej. Sport działa odprężająco na psychikę i rozciąga mięśnie. Dzięki zaangażowaniu w tego typu aktywność możesz zyskać również nowych znajomych i przyjaciół.

Z pozdrowieniami