Czy to są jakieś zaburzenia depresyjne?

Witam, Od jakiegoś czasu borykam się dziwnym zaburzeniem psychicznym w postaci poczucia pustki ,braku emocji ,obojętności . W 2015 r leczyłem się na depresję lejowa która chyba już została wyłączona gdyż nie mam już leków od 13 msc . Jestem pod kontrolą lekarza psychiatry który przepisał mi leki ... Symestical 5mg/doba Sulpiryd 200 mg / doba Biore już 11 dzień , poprawy brak. Czy to normalne ? Co to za choroba ? Lekarz stwierdził że to coś depresyjnego ( choć ja nie płaczę )

Dzień dobry,
Nie mogę wypowiedzieć się niestety odnośnie diagnozy na podstawie samego opisu i sądzę, że najbardziej kompetentną osobą w tym względzie jest Pana lekarz prowadzący. Nie zawsze objawy pacjenta da się przypisać do określonego zespołu objawów (zaburzenie psychiczne definiowane jako zespół objawów), co nie oznacza że nie wymaga on leczenia lub że lekarz nie potrafi postawić diagnozy. Depresja to nie tylko bycie smutnym tylko tak jak wspomniałam wcześniej szereg objawów z których wszystkie nie muszą być obecne u danego pacjenta by postawić diagnozę danego zespołu objawów. Zachęcam do zapoznania się z kryteriami diagnostycznymi depresji w podręcznikach diagnostycznych DSM - 5 i ICD - 10 (kryteria dostępne w internecie). W przebiegu depresji często obserwuje się anhedonię i być może dotyczy ona także Pana, co wnioskuje na podstawie objawów. Doradzałabym zaufanie lekarzowi oraz poszukanie wsparcia w gabinecie psychoterapeutycznym jako równoległą formę leczenia do farmakoterapii.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog - kulczycka.pl/

Witam Pana,

proszę rozważyć dla siebie dodatkową pomoc w formie psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie, Bożena Waluś.