Czy to też objawy refluksu?

Witam mam typowe objawy refluksu ból pod mostkiem w mostku detwienie szyi ból klatki piersiowej i brzucha bekanie kaszel ból toż pod szyją. Ostatnio lekarz przepisał mi 3 razy dziennie debridat 2 razy IPP i 4 5 razy alugastrin. Od tego czasu drętwieje mi lewa ręka i boli również bardziej lewa strona niż prawa. Czy to też objawy refluksu lub leczenia? Jestem leworęczny jeśli to ma znaczenie.

Lek. Paweł Szadkowski

Trudno powiedzieć. Najlepiej jeśli uda się pan do swojego lekarza prowadzącego w celu oceny klinicznej pana dolegliwości. W niektórych inhibitorach pompy protonowej są opisywane niecharakterystyczne działania niepożądane tego typu, ale żeby to określić wymagane jest odpowiednie różnicowanie z innymi przyczynami takich dolegliwości.